Znęcanie psychiczne i fizyczne przez ojca w dzieciństwie

Moje dzieciństwo nie należało do kolorowych. Znęcanie psychiczne i fizyczne przez ojca, ciągłe kłótnie, krzyki, wciąż słyszałam że jestem najgorsza zarówno ze strony matki jak i ojca. A kiedy rok temu straciłam chłopaka załamałam się jeszcze bardziej. Nasiliły się lęki, strach przed większą grupą ludzi, przed nowymi ludźmi, do tego tarczyca, nadpobudliwość nerwowa, drżenie rąk, duszności i inne. Do kogo mam się zgłosić? Jak leczyć? Czy to coś poważnego.

Zdecydowanie powinna Pani skierować się na psychoterapię indywidualną. Podczas pierwszej rozmowy psycholog moze Pani zalecic konsultację psychiatryczną, jesli objawy są tak nieznośne i uporczywe. Ale mysle, ze podstawą leczenia powinna byc psychoterapia. To spotkania co tydzien, przez kilka miesięcy. Przeprowadzona skutecznie powinna znacznie polepszyć Pani funkcjonowanie, wzmocnić pewność siebie i umiejętnośc radzenia sobie w trudnych sytuacjach.