Znęcanie psychiczne przez ojczyma

Witam serdecznie!Mam 36 lat,mieszkam sama pod jednym dachem z ojczymem,skazanym m.inn. na rok pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.Moja Mama odeszła w maju ubiegłego roku z powodu nowotworu.Opiekowałam się Nią sama do końca,zmarła na moich rękach.Miała tylko 57 lat...Z powodu przemocy leczę się z depresji,mam rentę.Ojczym jest psychopatą,znęca się psychicznie codziennie,jest bezkarny mimo wyroku Sądu.Nie mam nikogo i czuję,że powoli gasnę,nie mam dokąd uciec...Dziękuję.Sylwia

Witam serdecznie,
Sylwio wiem, że czasem brakuje Ci już sił, ale mimo wszystko powinnaś walczyć o siebie. Skoro Twój ojciec był już skazany za znęcanie się nad rodziną powinnaś jak najczęściej zgłaszać te incydenty na policję.
Poza tym spróbuj poszukać pomocy w centrum interwencji kryzysowej (tam znajdziesz psychologa, prawnika, pracownika socjalnego). Możesz również zadzwonić na niebieską linię (tel. 0 800 120 002, www.niebieskalinia.info
Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie).
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać i już teraz sięgnąć po potrzebną Pani pomoc, dzwoniąc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie, tel. 12/ 421 92 82, gdzie telefonicznie, całodobowo i bezpłatnie uzyska Pani wskazówki i potrzebną Pani pomoc.

Zasługuje Pani na godne i jeszcze piękne życie, czego Pani serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com