Znęcanie się psychiczne i agresja w rodzinie

Witam, mam 17 lat moja siostra znęcanie się nade mną psychicznie (18) wyzywa, obraża, głównie na temat wyglądu, zachowuje się również agresywnie wobec rodziców ale poza tym kręgiem jest teoretycznie 'normalna'. Jest to długotrwały proces, nie jednorazowa sytuacja trwa to od 4-5 lat. Nie byłyby to bardzo bolące zachowanie gdyby nie ich powtarzalność(codziennie niekoniecznie cały dzień) moje pytanie brzmi jak reagować, żeby sobie opuściła, jak dokładnie ma wyglądać ignorancja z mojej strony ?

Witam,
Warto byłoby żeby w tej sytuacji miała Pani wsparcie kompetentnej osoby z którą mogłaby się Pani spotkać osobiście i przyjrzeć się tej sytuacji. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą, można np skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ lub prywatnego ośrodka.
Serdecznie pozdrawiam,

Witam,
sytuacja musi być uciążliwa dla wszystkich członków rodziny.
Polecam serdecznie wizytę u psychologa, który będzie wsparciem do momentu, kiedy nauczy się Pani sama radzić sobie z emocjami związanymi z zachowaniem siostry.
pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmanamyslenia.pl