Znęcanie się psychiczne przez partnera

Mój partner znęca się psychicznie ubliża mi słownie szczególnie gdy jest pod wpływem alkoholu jestem od niego uzależniona ze względu na finanse . Nie pracujęponiewaz stan zdrowia mi nie pozwala {nerwica depresja serce itd.]mam 3 dzieci w wieku szkolnym nie dam rady finansowo dlatego musze to znosić ale już niedaje rady , co mam robić proszę o pomoc

Witam. Najważniejsze jest czy leczy się Pani na depresje i nerwice. Proponuje spróbować jakieś drobnych, dorywczych prac typu sprzątanie. Należałoby odejść od partnera ponieważ związek taki działa ze szkoda dla Pani oraz dzieci. Brak możliwości finansowych na przeprowadzenie się proponuje sięgnąć o pomoc od Domu Samotnych Matek.

Mgr Patrycja Stajer

Dzień dobry,
proszę skorzystać z możliwości leczenia w Poradni Psychiatryczno-Psychologicznej, jeśli Pani partner nadużywa alkoholu można zgłosić się na terapię dla osób współuzależnionych. Konieczna jest również rozmowa z osobą , która przedstawi Pani prawne możliwości rozwiązania opisanej przez Panią sytuacji ( pomoc dla osób wobec których stosowana jest przemoc.
Najważniejsze aby podjęła Pani pierwszą decyzję - decyzję o systematycznym leczeniu.
Pozdrawiam