Znieczulenie podczas rekonstrukcji więzadła krzyżowego kolana

córka ma planowany zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego lewego kolana, chciałam zapytać jak rodzaj znieczulenia jest bezpieczniejszy narkoza czy blokada? Zofia
KOBIETA ponad rok temu

Pani Zofio,
Obydwa rodzaje znieczulenia są jednakowo bezpieczne i skuteczne.
Wybór powinien zależeć od zwyczajów jakie obowiązują w ośrodku, gdzie wykonywany jest zabieg. Metody które stosowane są częściej zazwyczaj są lepsze.
Zapewne córka przed zabiegiem zostanie poinformowana szczegółowo o wadach i zaletach zaproponowanego znieczulenia. W dodatku, przebieg znieczulenia i jego prowadzenie mogą być doraźnie modyfikowane.
Pozdrawiam
Jerzy Jarosz