Znieczulenie podczas zabiegu usunięcia wodniaka jądra

Będę miał zabieg usunięcia wodniaka na jądrze i chciałbym się dowiedzieć czy samo wykonanie znieczulenia jest bolesne? Tj ten zastrzyk. Strasznie boję się igieł i chciałbym raczej "przespać" ten zabieg czy jest też taka możliwość? Jeśli tak to w jaki sposób usypia się pacjenta? Czy tabletką czy drogą przez drogi oddechowe?

Niestety zawsze będzie element, kiedy musi być Pan ukłuty będąc przytomnym. Ból jest tak indywidualną sprawą, że nie podam Panu żadnej skali w jakich się mieści ukłucie igłą

Witam!
Proszę pana, u dorosłych pacjentów jeżeli się wykonuje to znieczulenie to jest ono dożylne lub przewodowe w okolicy kręgosłupa. Tabletka nie uśpi pana, a znieczulenie wziewne do wprowadzenia do zni9eczulenia wykonuje się tylko u dzieci.
Pozdrawiam.