Znieczulenie przed leczeniem stomatologicznym

Czy można poprosić dentystę o znieczulenie przed wierceniem? Niedawno byłam u dentysty. Przed wierceniem dentysta bez poinformowania podał mi zastrzyk znieczulający; wiercenie w ogóle nie bolało. Dzisiaj byłam u dentysty i pan już nie podał znieczulenia, sama nie pomyślałam, żeby zapytać. Wiercenie bardzo bolało. Czy można poprosić dentystę o znieczulenie przed wierceniem i czy dentysta nie będzie robił oporów?

Można smiało prosić o znieczulenie przed leczeniem, dentysta nie powinien robić problemów. Takie znieczulenie można dać również w trakcie leczenia,

Jak najbardziej można prosić o znieczulenie.Jeżeli zabieg niesie sobą ryzyko bólu, stomatolog nie powinien się sprzeciwiać. Ja znieczulenie traktuję jako rutynowe działanie i raczej jestem zdziwiona,gdy pacjent go nie chce. Pozdrawiam