Znieczulenie przy liposukcji laserowej

Witam, moje pytanie dotyczy liposukcji laserowej. Polega na wprowadzeniu do miejsca, z którego chce się usunąć tłuszcz, delikatnej kaniuli ze światłowodem. Czy do tego zabiegu konieczne jest znieczulenie calkowite? Jakie to znieczulenie? Takie jak do kazdej innej operacji? Czy usunieta tkanka tluszczowa z danego miejsca nie odrasta? Czy jesli odrasta odklada sie w innych obszarach? Pozdrawiam Magdalena

Witam,
Zazwyczaj lipoliza laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie calkowite nie jest konieczne.
Nie potrafie odpowiedziec czy tkanka tluszczowa odrasta. Na to pytanie powinien odpowiedziec chirurg wykonujacy zabieg zanim podpisze Pani zgode na zabieg.

Zabiegi lipolizy i liposukcji laserowej wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym (tumescencyjnym). Tkankę nasącza się specjalnym płynem ze znieczuleniem. Nie ma konieczności znieczulenia ogólnego.Zniszczone komórki tłuszczowe nie odrastają ani nie odkładaja się gdzie indziej.