Znieczulenie przy usunięciu ganglionu z nadgarstka

Witam. Jeżeli mam zabieg usunięcia ganglionu z nadgarstka mogę poprosić o narkozę czy muszę mieć znieczulenie miejscowe. Zaznaczam, że panicznie boję się zastrzyków w inne miejsca oprócz zgięć w łokciu i nadgarstku jak zwykle przy robieniu narkozy. Wiem, że to znieczulenie bardzo boli a wolałabym tego uniknąć. Proszę o szybką odpowiedź, bo zabieg mam za tydzień tj.23 stycznia 2014 r. Pozdrawiam.

Witam serdecznie
Znieczulenie miejscowe nie jest bolesne. Przy tak niewielkim zabiegu ogólne znieczulenie jest dodatkowym, niepotrzebnym ryzykiem dla pacjenta. Oczywiście, w wybranych przypadkach, jeśli anestezjolog nie widzi przeciwwskazań, można je zastosować. Pozdrawiam

Jeśli zabieg będzie wykonywany w warunkach szpitalnych można poprosić o inne znieczulenie niż miejscowe. W warunkach ambulatoryjnych nie ma takowej możliwości.