Znieczulenie stomatologiczne podczas karmienia piersią

mam umówioną wizyte u stomatologa poniewaz mam bardzo duzy ubytek przy ktorym czesto leci mi krew .czy karmiac piersia moge wziac znieczulenie

Lek. Tomasz Budlewski

Tak naprawdę zależy to od środka którego używa dany stomatolog. W znieczuleniu artykainą teoretycznie można było by wykonać. Proponuję dowiedzieć się wszystkiego bezpośrednio u stomatologa. Ze słyszenia wiem że nie wszyscy stomatolodzy chcą się podejmować zabiegów w czasie ciąży i karmienia piersią. Inną metodą jest ściągnięcie i zabezpieczenie mleka na kilka dni i dopiero wtedy udać się na wizytę stomatologiczną.