Znieczulenie stomatologiczne podczas leczenia kanałowego

Zawsze proszę o znieczulenie każdego zabiegu bo mam fobię dentystyczną.Do tej pory wszystko było ok ale na ostatniej wizycie znieczulenie nie zadziałało.Leczenie kanałowe. Dorosła kobieta a płakałam jak dziewczynka. Przeżyłam szok, bo sądziłam, że obecny postęp medycyny pozwala zlikwidować ból.Stomatolog tłumaczył, że ząb miał stan zapalny i dlatego się nie znieczulił. Czy to możliwe?Mam szukać innego stomatologa?

Witam,
Ból mógł być spowodowany stanem zapalnym , jednak obecnie dostępne są metody znieczulenia nawet przy ostrym stanie zapalnym ( znieczulenie śródkostne typu Quicksleeper , czy The Wand). Każdy typ leczenia powinien być przeprowadzany bezboleśnie.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Zgadzam się z doktorem Wojszwiłło. W dobie różnych metod znieczulenia i całej gamy leków znieczulających każdy zabieg powinien być przeprowadzony bezboleśnie. Możliwe jest niewielkie odczuwanie bólu w sytuacji naprawdę ekstremalnego ropnego zapalenia. Ale nie może to być wytłumaczenie dla cierpienia pacjenta.