Znieczulenie z adrenaliną podczas ekstrakcji zęba w ciąży

Przed chwilą mialam wyrwany zab , szostke, przy znieczuleniu z adrenalina. Powiedzialam stomatologowi, ze moj ginekolog zalecal znieczulenie bez adrenaliny, ale on powiedzial, ze to bezzasadne i podal to, co mial, czyli z adrenalina. Czy ta chemia mozezaszkodzic dziecku? Jestem w 12 tygodniu. Bardzo sie boję.

Witam!
Ilość adrenaliny w znieczuleniu jest naprawdę niewielka,natomiast ma ona niebagatelny wpływ na siłę jego działania! Usuwanie tak dużego zęba jak szóstka przy słabszym działaniu znieczulenia mogłoby być bardzo bolesne,a to byłoby bardziej szkodliwe dla dziecka! Proszę się nie martwić! Pozdrawiam.