Znieczulenie zęba a bolesność szczęki

Ponad 3 lata temu po znieczuleniu górnej 6 doszło do jakiś powikłań w wyniku których pojawił się ból paląco-piekący szczęki nad górną 6 oraz języka po prawej stronie policzka.Po wyrwaniu górnej 6 ból jeszcze się nasilił i rozprzestrzenił do skroni ( ucisk i pulsowanie). ból dokucza cały czas. Nasila się przy wysiłku fizycznym,gdy prowadzę samochód ( emocje) i najgorsze w pozycji leżącej, dlatego mam problemy z zaśnięciem.Wszystkie dostępne leki, akupunktura, Gamma Knife w Warszwie nie pomogły

Bez zdjęć, historii choroby oraz badania niewiele można powiedzieć. Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego ( najpierw ), a następnie do chirurga szczękowo - twarzowego. Prawdopodobnie trzeba będzie wykonać ct.

Ból który pojawił się zaraz po (lub w trakkcie )znieczuleniu najprawdopodobnie spowodowany był podaniem znieczulenia w splot nerwowy ,który się w tej okolicy(wyżej, za górną osemką) znajduje. Takie coś czasem się zdaża , ale powinno całkowicie przejść po ok 1-2 godzinach.Objawem jest właśnie piekący ból i zblednięcie skóry na policzku po tej samej stronie. Jeżeli jednak ból utrzymuje się tak długo , to może być spowodowany bólem innego zęba po tej stronie (wskazują na to objawy które Pani podaje). PRoponuję udać się do stomatologa , zrobić zdjęcie pantomograficzne . Jeżeli lekarz nie znajdzie przyczyny związanej z zębami , pozostaje konsultacja u neurologa.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło