Znieczulenie zęba w ciąży

Mam pytanie odnośnie znieczulenia zęba w ciąży. Mam jakieś dwa ubytki, nie bolą mnie, w ogóle bym o nich nie wiedziała - ale okazało się na wizycie kontrolnej. To raczej nic poważnego. Jednak sama nie wiem co zrobić.... czy wolno mi leczyć ząb ze znieczuleniem? Czy nie ma to negatywnego wpływu na płód? Słyszy się różne komentarze na ten temat. Proszę o odpowiedź.

Witam,
Obecnie stosowane znieczulenia mogą być podawane również pacjentkom w ciąży, ponieważ nie są szkodliwe dla dziecka. Proszę się nie obawiać i jak najszybciej wyleczyć zęby. pozdrawiam- lek. dent. Hanna Sobota

Nie ma przeciwwskazań do leczenia zębów w ciąży, gdyż materiały stosowane przez lekarza nie przenikają do płodu. Należy jednak poinformować lekarza o ciąży, aby zastosował specjalne znieczulenie bez środków obkurczających naczynia krwionośne. Nie wykonuje się zdjęć rtg.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl