Zniekształcenie dysku szyjnego a pogorszenie wzroku

Czy jeśli ktoś przez ponad rok miał niewiele upośledzony przepływ krwi do mózgu przez zniekształcenie dysku szyjnego.mogl sobie nieodwracalnie oslabic nerwy oczu i słuchowe bez objawów pogorszenia wzroku ani szumów ustnych ?

Jaki "niewiele upośledzony przepływ mózgowy" co to znaczy? jakie objawy? na jakiej podstawie stwierdzone? jakie zniekszatałcenie dysku? skąd pomysł osłabienia "nerwów oczu i słuchowych".
Proszę udac się do lekarza i porozmawiac na temat swoich obaw, te wyrywkowe infrormacje nie dają możliwości odpowiedzi na postawione pytanie.