Zniekształcenie płytki granicznej górnej trzonu L3 z obecnością dość dużego guzka Schmorla
Proszę o interpretacje wyniku TK kręgosłupa lędźwiowego:Na poziomie L5/S1 centralne wypuklenie krążka międzykręgowego na ok 4mm do światła kanału kręgowego.Na poziomie L4/L5 niewielkie okrężne wypuklenie krążka na ok3mm poza zarys sąsiadujących trzonów.Obniżenie krążka L2/L3 bez cech wypadania.Zniekształcenie płytki granicznej górnej trzonu L3 z obecnością dość dużego guzka Schmorla. W jego sąsiedztwie torbielka wielkości ok.9mm. Wizyta dopiero za 1,5m-ca a bardzo się denerwuje, z góry dziękuje
ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuję na współistnienie choroby zwyrodnieniowej oraz zmian wynikających z przeciążenia kręgosłupa. Nieprawidłowości te mogą powodować dolegliwości bólowe i wykluczenie z normalnego życia na długie tygodnie.Torbiel , o której mowa najprawdopodobniej jest wynikiem odczynowej reakcji zapalnej. Oczywiście ten stan trzeba skonsultować z neurochirurgiem. Być może konieczny będzie zabieg. Przydatna może okazać się także rehabilitacja.