Zniekształcony kciuk po urazie

mam problem z kciukiem zostal scisniety zgnieciony od gory i dolu I lekko wykrecony w miejscu zgjecia nie zaraz za paznokciem tylko tym drugim zgieciu byl zdretwialy lekko spuchniety I wciaz odstaje dziwnie po prawej stronie zaokragla sie ale nie bolal mnie gdy zginalam jak go dociskam to cos cicho grzechocze czy mogl byc zlamany pekniety jesli normalnie nim poruszam bez bolu nie rozumiem czemu jest znieksztalcony?

Witam. Mogło dojść do złamania paliczka. wskazane jest wykonanie rtg oraz konsultacja ortopedyczna.