Zniesienie fizjologicznej lordozy

Witam i proszę o interpretacje: "Zdjecie kr, szyjnego: Niznaczna rotacja. Zniesienie fizjologicznej lordozy. Nieznacznie węższa przestrzeń miedzykregowa c5/c6. w pochyleniu do przodu ruchomość zachowana. W odgięciu niestabilność c3/c4 i c5/c6". Czy to może być przyczyna ciągłego zmęczenia, zawrotów głowy, wrażenia problemów z ciśnieniem w uchu, mrowienia twarzy (bardzo delikatnego)...? Jakie mogą być objawy zniesienia fizjologicznej lordozy? Dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe w obrębie odcinka szyjnego kregosłupa. Zniesienie lordozy szyjnej również do nich należy, a oznacza zniesienie fizjologicznego wygięcia szyjnego odcinka kręgosłupa ku przodowi.

Zmiany te mogą powodować zaburzenia ukrwienia ośrodkowego układu nerwowego, czego wynikiem mogą być zawroty głowy, czy uczucie szumu w uszach.

Pozdrawiam serdecznie