Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego

Prosze o interpre badania kręgosłupa lędź Skrzywienie kręgosłupa lędź wypukłością w stronę lewą zprawostroną rotacją kręgów Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędź Zwężenie krążka międzykręgowego L5)S1 osteofity przy przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów lędziowych Wnioski : scoliosis et spondyloarthrosis lumbalis discopathia L5)S1

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na zmiany obserwowane w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.Zmiany takie w późniejszym czasie mogą powodować dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z lekarzem. Warto zadbać także o ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa.