Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej i dyskopatia

Proszę o analize .Zniesienie fizj. lordozy szyjnej.Na zdj. uwidoczniono trzony 6ciu kręgów szyjnych .Osteofity na krawędź. trzonów w odc. szyjnym kręgosłupa.Dyskopatia na poz. c6-c7.Zmiany zwyrod. w stawach miedzykręg. w odc. szyjnym kręgosłupa.Osteofity na kraw. trzonow w odc. lędźwiowym kręgosłupa. Niewielka , lewostronna rotoskolioza odc. ledzwiowego . Niewielkie ,asymetryczne zwężenie krążka międzykręg. na poziomie l4-l5.Odcinek szyjny i ledzw. bez uchwytnych zmian na wykonanych Rtg .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej może okazać się koniecznością. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.