Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej po urazie

witam. trzy dni temu miałam stłuczkę samochodową , na badaniuTK KRĘGOSŁUPA W ODCINKU SZYJNYM wykonane jednofazowo warstwami 1mm uwidoczniło zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej ,precyzyjna ocena struktur wewnątrzkanałowych w badaniu MR co to oznacza.mam 35lat lekarz zalecił mi chodzenie w kąłmnierzu ort.,bolą mie plecy w okolicy bioder.I jeszcze jedno co oznacza ?R10.9.DZIĘKUJĘ

Witam. Tomografia komputerowa jest badaniem które umożliwia jedynie ocenę kostnych zmian urazowych - nie umożliwia natomiast zobrazowania samego rdzenia kręgowego. Zniesienie fizjologicznej lordozy prawdopodobnie wynika z przewlekłych zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie i nie musi wiązać się z urazem. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. R10.9 to kod ICD używany z związku z rozliczeniami procedur medycznych z NFZ.