Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej po urazie
witam. trzy dni temu miałam stłuczkę samochodową , na badaniuTK KRĘGOSŁUPA W ODCINKU SZYJNYM wykonane jednofazowo warstwami 1mm uwidoczniło zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej ,precyzyjna ocena struktur wewnątrzkanałowych w badaniu MR co to oznacza.mam 35lat lekarz zalecił mi chodzenie w kąłmnierzu ort.,bolą mie plecy w okolicy bioder.I jeszcze jedno co oznacza ?R10.9.DZIĘKUJĘ

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam. Tomografia komputerowa jest badaniem które umożliwia jedynie ocenę kostnych zmian urazowych - nie umożliwia natomiast zobrazowania samego rdzenia kręgowego. Zniesienie fizjologicznej lordozy prawdopodobnie wynika z przewlekłych zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie i nie musi wiązać się z urazem. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. R10.9 to kod ICD używany z związku z rozliczeniami procedur medycznych z NFZ.