Zniesienie fizjologicznej lordozy w odcinku lędzwiowym

Witam, tak jak w tytule chciałabym dowiedzieć się co to jest lordoza i ogólnie wszystko o tym schorzeniu. U mojego 11 letniego syna wykryto to właśnie zniesienie w kręgosłupie. Zlecono rehabilitacje...chciałabym się  dowiedzieć czy można to całkowicie wyleczyć i skąd się bierze lordoza.? dziękuje za odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Lordoza to wygięcie kręgosłupa ku przodowi. Fizjologicznie w kręgoslupie człowieka występuja dwie lordozy-szyjna i lędźwiowa. Zniesienie lordozy lędźwiowej to zmniejszenie fizjologicznego wygięcia-wyprostowanie go. Rehabilitacja, zwłaszcza w tym wieku, kiedy postawa nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, a organizm w tym kościec cały czas sie rozwija i ksztaltuje, sumiennie i własciwie prowadzona rehabilitacja daje dużą szanse wypracowania prawidłowej sylwetki, bądź osiagniecia stanu jak najbardziej do niej zblizonego.
Pozdrawiam