Zniesienie fizjologicznej lordozy z kifotycznym ustawieniem dolnej części kręgosłupa szyjnego

Zniesienie fizjologicznej lordozy z kifotycznym ustawieniem dolnej części kręgosłupa szyjnego. Osteofity przednich i bocznych krawędzi trzonow dolnych kręgów szyjnych. Nieznaczne uwypuklenie tylnych brzegów krążków m-k w odcinku C3-C5 i krążka m-k C7/Th1. Tylne częściowo objęte osteofitami wypukliny zwezonych krążków m-k w odcinku C5-C7 uciekające worek oponowy z dyskretnym modelowaniem rdzenia kregowego na poziomie C5/C6 Poza tym kręgosłup szyjny w normie. Proszę o opinie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne nieprawidłowości w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.