Zniesienie lordozy lędżwiowej i lewoboczne wygięcie lędźwiowego odcinka kręgosłupa

Czy konieczna operacja?mężczyzna 35 lat. Zniesienie lordozy lędżwiowej i lewoboczne wygiecie lędżwiowego odc kręgosłupa. Odwodnienie i obniżenie tarczy międzykręgowej na poziomie L5/S1, wysokość pozostałych tarcz w normie. Poziom L5/S1: centralno-lewoboczna protruzja krężka m-k na ok.8mm z uciskiem lewego korzenia nerwowego L5 w otworze m-k zwężonym także przez zmiany zwyrodnieniowe w stawie m-k oraz lewego korzenia nerwowego S1 w zajętym zachyłku korzeniowym; wymiar strzał kanału kręgowego-10mm

Witam serdecznie,

Decyzja o sposobie leczenia należy do lekarza prowadzącego, zlecającego badanie lub ortopedy/neurochirurga. Dlatego sugeruję udać się do lekarza na wizytę w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.