Zniesienie lordozy szyjnej a zawroty głowy

Witam! Czy zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej może być przyczyną zawrotów głowy ,szczególnie podczas leżenia,bólu z tyłu głowy takiego jakby uczucia ciężkości głowy.? Morfologia ok ,tarczyca też,ob lekko podwyższone (44),lekarz zlecił rtg odcinka szyjnego i dziś odebrałam wynik właśnie.Jak sobie pomóc ,do jakiego specjalisty się udać?Czasami jest ok ,ale są takie dni a właściwie noce,że boje się leżeć,czuję się jak na karuzeli.I myśli mam wtedy też głupie ,że to guz mózgu czy coś takiego

Renata GrzechociĹska

Zniesienie lordozy szyjnej może sugerować chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, która może dawać takie objawy. Natomiast proponuję jeszcze udać się do laryngologa, aby ocenić funkcję błędnika.