Zniesienie lordozy szyjnej i ankyloza całkowita wyrostków kolczastych kręgów w RTG

co oznacza mój opis rtg>Zniesienie lordozy szyjnej.Ankyloza całkowita wyrostków kolczastych kręgów c5/c6 oraz częściowa trzonów tych kręgów ,z zachowanem szczątkowej przestrzeni m-kregowej -anomalia rozwojowa.Przewężenie przestżeni m-kręgowej c6/c7 proszę o pomoc martwię się co to oznacza

Witam serdecznie.
Podane zmiany są wynikiem choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa. Lordoza jest fizjologicznym wygięciem kręgosłupa do przodu, fizjologicznie występującym w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Jej zniesienie wiąże się z patologiczną przebudową stawów kręgosłupa i może dawać dolegliwości bólowe. Ankyloza to natomiast patologiczne usztywnienie pewnych części stawów kręgosłupa. Przewężenie przestrzeni międzykręgowej, może natomiast pogłębiać się z czasem dając objawy w postaci bólów pleców, ręki, jej usztywnienia, drętwienia a nawet niedowładów. Proponuję zgłosić się z wynikiem do neurologa, który skieruje Panią na odpowiednią rehabilitację, która zapobiegnie progresji zmian.