Zniesienie lordozy szyjnej i obniżenie wysokości krążka
witam mam wynik rtg kregosłupa.zniesienie lordozy szyjnej obnizenie wys.krazka m-k C4-C7.ostefoity na przednich krawedziach trzonow kregow.pozatym C bez zmian radiologicznych,czy przy takim wyniku moga bolec tez zebra bardzo mnie bola dziekuje

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Jest to zmiana prawidłowego ukształtowania kręgosłupa. Lordoza jest fizjologicznym wygięciem ku przodowi. Wskazuje to na zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja.