Zniesienie lordozy szyjnej i zmniejszenie rezerwy płynowej przedniej

Zniesienie lordozy szyjnej. Zmniejszenie rezerwy płynowej przedniej na poziomie C5-C&. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w normie. Osteofitarne wyciągnięcia przednich i tylnych krawędzi trzonów. Obniżenie wysokości i częściową dehydracja tarczy międzyręgowej C5/C6. Na poziomie C5/C6 widoczna jest tylno-lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego na 2-3 mm ku tyłowi z modeloeaniem worka oponowego. Bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi. Na poziomie C6/C7 widoczne są osteofity tylnych krawędzi trzonów kręgowych ku tyłowi z modelowaniem worka oponowego. Bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Chciałbym się dowiedzieć, co mi dolega z tego badania, rozumiem tylko tyle, że mam przepuklinę. Moje objawy: - ból lewego barku i szyi, - drętwienie i mrowienie palców, ogólne osłabienie dłoni, - ból międzyłopatkowy i skurcze klatki piersiowej, - dziwne kłucie w prawym pośladku. Ogólnie uczucie jakby kręgosłup niezbył nasmarowany.

Zniesienie lordozy szyjnej. - oznacza wykrzywienie kręgosłupa w przeciwną stronę niż fizjologicznie czyli do tyły, raczej nieznaczne znaczenie kliniczne. Zmniejszenie rezerwy płynowej przedniej na poziomie C5-C6. - oznacza nieznaczne przemieszczenie płynów w kanale kręgowym , bez istotnego znaczenia klinicznego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w normie. - oznacza prawidłowy obraz. Osteofitarne wyciągnięcia przednich i tylnych krawędzi trzonów. - oznacza nadmierne skostnienie krawędzi trzonów kręgów zapewne na podłożu przeciążeniowym. Obniżenie wysokości i częściowa dehydracja tarczy międzykręgowej C5/C6. - oznacza drobne zwyrodnienie tarczy międzykręgowej między kręgiem 5 a 6 kręgu szyjnego. Na poziomie C5/C6 widoczna jest tylno-lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego na 2-3 mm ku tyłowi z modelowaniem worka oponowego. Bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi. - oznacza przepuklinę jądra miażdżystego, ale niewielką, nie uciskającą na korzenie nerwowe. Na poziomie C6/C7 widoczne są osteofity tylnych krawędzi trzonów kręgowych ku tyłowi z modelowaniem worka oponowego. Bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi. - oznacza nadmierne skostnienie krawędzi trzonów kręgów wchodzące do kanału kręgowego, ale bez ucisku na korzenie nerwowe. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. - oznacza prawidłowy obraz. Obraz TK jak i dolegliwości raczej nie wymagają leczenia operacyjnego. Radzę jednak w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem. Wystarczającym powinno być odpowiednie leczenie zachowawcze czyli farmakoterapia, rehabilitacja, fizjoterapia.