Zniesienie lordozy szyjnej, lewoboczna wypuklina krążka

Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu mojego wyniku z rezonansu magnetycznego. -zniesienie lardozy szyjnej -krążki m-k w odcinku szyjnym w różnym stopniu odwodnione -drobna tylno- lewoboczna wypuklina krążka m-k C5/6 z dyskretną modelacją worka oponowego -osteoficzne zaostrzenia na krawędziach trzonów w dolnym odcinku kręgosłupa C - w trzonie Th1 ognisko 9 mm podwyższonego sygnału w obrazach T2-zal, słabiej widoczne w obrazach T1-zal mogące odpowiadać naczyniakowi. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.