Zniesienie lordozy szyjnej w wyniku badania radiologicznego kręgosłupa

Znies.lord. szyjnej. Trzony kręg. z niewielką degener. niewielki naczyniakTh1i Th4 Zwyrodn. na krawędzi trzonów.Przestrz. między kręg. o obniż. wysokości, tarcze międzykręg.o obniż. intensywn.sygnałów T2 C5-C6, C6-C7 wypukliny tarcz międzykręg, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na tylno-bocznych krawędziach, powodują zwężenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej i zwężenie obustr kanałów korzeniowych.C4-C5 przepukl. tarczy wpuklająca w przest. płynową powod. modelow. rdzenia i obustr zwęż kan.korz

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Badanie uwidoczniło również naczyniaka.
Wskazana konsultacja u lekarza neurochirurga w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.