Zniesienie lordozy szyjnej w wyniku MR kręgosłupa
Co oznaczają moje wyniki MR? Lordoza szyjna zniesiona. Krążki międzykręgowe C3/4, C4/5, C5/6 i C6/7 odwodnione, hipointensywne w obrazach T2 zależnych, o obniżonej wysokości. Osteofity na tylnych krawędziach trzonów i wyrostków stawowych z obustronnym przewężeniem otworów międzykręgowych na poziomoe C4/5 i C5/6. Na poziomach C3/4, C4/5, C5/6, i C6/7 drobne wypukliny centralne krążków międzykręgowych z modelacją worka oponowego. Częściowa redukcja rezerwy płynowej na wysokości C4/5, C5/6,
ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany świadczą o dość zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Na podstawie obrazu MR można powiedzieć iż zmiany mogą być odpowiedzialne za dolegliwości bólowe kończyn, parestezje, drętwienia i zaburzenia czucia. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem oraz rehabilitantem.