Zniesienie lordozy szyjnej w wyniku MR kręgosłupa

Co oznaczają moje wyniki MR? Lordoza szyjna zniesiona. Krążki międzykręgowe C3/4, C4/5, C5/6 i C6/7 odwodnione, hipointensywne w obrazach T2 zależnych, o obniżonej wysokości. Osteofity na tylnych krawędziach trzonów i wyrostków stawowych z obustronnym przewężeniem otworów międzykręgowych na poziomoe C4/5 i C5/6. Na poziomach C3/4, C4/5, C5/6, i C6/7 drobne wypukliny centralne krążków międzykręgowych z modelacją worka oponowego. Częściowa redukcja rezerwy płynowej na wysokości C4/5, C5/6,
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany świadczą o dość zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Na podstawie obrazu MR można powiedzieć iż zmiany mogą być odpowiedzialne za dolegliwości bólowe kończyn, parestezje, drętwienia i zaburzenia czucia. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem oraz rehabilitantem.