Zniesienie lordozy szyjnej z niewielkim kyfotycznym ustawieniem ze szczytem na poziomie C5/C

Witam,dostałam dzisiaj wyniki RTG kręgosłupa szyjnego. Zniesienie lordozy szyjnej z niewielkim kyfotycznym ustawieniem ze szczytem na poziomie C5/C6. Opisywana wyżej przestrzeń międzykręgowa nieco węższa. Wysokość trzonów kręgów objętych badaniem zachowana. Bardzo proszę o krótki opis tego wyniku.

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog albo ortopeda.
Ogólnie mówiąc jest to nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa i dyskopatia. Takie zmiany z pewnością wymagają rehabilitacji, pogłębiające się mogą dać wiele dolegliwości.