Zniesienie lordozy szyjnej z ustawieniem w kyfozie a możliwość leczenia

witam, prosze mi powiedziec co to oznacza... czy jest to cos powaznego i jak leczyc?? rehabilitacja czy kreglarz??? zniesienie lordozy szyjnej z ustawieniem w kyfozie. drobne wyostrzenia krawedzi trzonow od c4 do c6. wysokosc trzonow i tarcz m/k w normie. wyostrzenia w stawach luschki?? jak to leczyc?? i czy to bardzo powazne??

Witam,
w odcinku szyjnym kręgosłupa fizjologicznie powinna być lordoza. Jej brak wpływa na biomechanikę wszystkich okolicznych tkanek prowadząc do niedokrwienia i niedotlenienia co może skończyć się różnego rodzaju bólami. Nie ma wypuklin więc najgroźniejsze objawy mamy wykluczone. Proponuję się udać do osteopaty/terapeuty manualnego a nie kręgarza, który w odpowiedni sposób zbada, zdiagnozuje, zastosuje odpowiednie leczenie i zaleci ćwiczenia do domu indywidualnie dobrane do Pani stanu klinicznego.