Zniesienie lordozy szyjnej z zaznaczoną kifozą w dolnym odcinku

Witam, proszę o analizę wyniku badania:"Zniesienie lordozy szyjnej z zaznaczoną kifozą w dolnym odcinku na poziomie C4-C5 , nieco obniżona wysokość tego krążka, odowdnione krążki C2-C6. Na poziomie C5-C6 centralna i bardziej lewoboczna przpuklina jąrda miażdżystego, wpukla się na 4 mm do kanału kręgowego ze znaczym uciskiem na worek i rdzeń. Nieco przemieszczona podwięzadłowo powyżej poniżej poziomu krązka. Wymiar A-P worka wynosi 7mm - stenoza."
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania sugeruje dość zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Z pewnością towarzyszą jej dolegliwości bólowe. Proszę skonsultować swój wynik z neurochirurgiem.