Zniesienie lordozy szyjnej, zawroty głowy, szumy w uszach i mdłości a nerwica

Witam od 6 lat mam zniesienie lordzozy szyjnej (przy tym zawroty głowy szumy w uszach i mdłości)lecząc się w bygoszczy pani doktor powiedziała ze lordoza powoduje u mnie te objawy ponieważ mam niedotlenienie. w inowrocławiu lekarz(neurolog) stwierdził ze to nie ma żadnego związku z lordozą i podejrzewa nerwice. Jak to sprawdzić?Czy to może być to? sama nie wiem komu mam wierzyć. Proszę o pomoc i z góry dziękuje!

W diagnostyce bólów i zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka zawrotów, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd... Podstawą rozpoznania jest właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów np zawroty. Wszystko zależy od rodzaju zmian i rodzaju doelgliwości.

Zniesiona lordoza nie powoduje niedotlenienia. Zmiany zwyrodnieniowe mogą powodować zaburzenia krążenia mózgowego, ale musi być spełnionych kilka innych warunków do ich wystąpienia.