Zniesienie lordozy szyjnej ze zmianami zwyrodnieniowymi trzonów w dolnym odcinku

Witam serdecznie.Od dłuższego czasu mam różne problemy zdrowotne i w związku z tym mam pytanie a raczej prośbę o wytłumaczenie wyniku RTG kręgosłupa.Od dawna drętwieją mi ręce,nogi(najbardziej lewa strona) i odczuwam przeokropny ból przedramienia,kręgosłup amam zaburzenia widzenia zachwiania równowagi itp.w Rtg opisano zniesienie lordozy szyjnej ze zmianami zwyrodnieniowymi trzonów w dolnym odcinku,przestrzenie między trzonowe C5-C6-C7zwężone-dyskopatia.Niezamknięcie łuku S1m.Dziękuję

Wynik RTG nie wskazuje na aż tak duże dolegliwości, które Pani opisała. Skoro problem dotyczy zarówno nóg i rąk może być wynikiem zbyt wysokiego napięcia mięśni posturalnych. Wskazane ćwiczenia rąk i obręczy barkowej. Sugeruję współpracę z dobrym fizjoterapeutą.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki