Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zniesienie lordozy w prześwietleniu kręgosłupa szyjnego

Witam,mam 34 lata,ponieważ miewałam często tzw.nerwobóle,które promieniowały mi od ramienia do karku udałam się do lekarza,który zlecił mi prześwietlenie kręgosłupa szyjnego.Okazało się, że mam:"Lordoza zniesiona.Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych C4 C5 C6.Wysokość trzonów i pozostałych przestrzeni międzykręgowych prawidłowe."Czy jest to poważne schorzenie?czy coś więcej można powiedzieć na podstawie tego opisu? Dziękuję i Pozdrawiam
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Zniesienie lordozy szyjnej oznacza nieprawidłowe ustawienie odcinka szyjnego kręgosłupa (jest on prosty, a nie łukowato wygięty) dodatkowo obniżone są przestrzenie międzykręgowe. Doprowadziło to do nieprawidłowego ustawienia kręgosłupa i ucisku/drażnienia nerwów rdzeniowych, które dają dolegliwości bólowe. Warto skonsultować wynik badania z lekarzem je zlecającym i zapytać o możliwość rehabilitacji. Schorzenie to dotyka coraz większej liczby osób w populacji - wynika to z nieprawidłowej pozycji siedzącej w pracy, przy komputerze, generalnie siedzącego trybu życia, a także urazów mechanicznych doznanych np. w stłuczkach samochodowych.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy