Zniesiona fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego i wypukliny krążków międzykręgowych w odcinku C3-C7

witam, pol roku temu wynik MR : Zniesiona fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego. Uwidocznione struktury kostne kręgosłupa szyjnego zmian nie wykazują. Uwypukliny krążków międzykręgowych w odcinku C3-C7 z uciskiem na worek oponowy. Poza tym nie stwierdza się cech ucisku na worek oponowy i rdzeń kręgowy w szyjnym odcinku ani obecności zmian ogniskowych w ich obrębie. Wtedy lekarz stwierdzil, ze nic nie powinno sie dziac. Obecnie silny bol glowy, szyji, reki. Czym to moze byc spowodowane?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Nie leczy się badania ale pacjenta.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda.

Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem.
Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty