Zniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa kręgosłupa

Witam, co robić, jaka metoda - operac. czy ćwicz.? Co zwęża zachyłek boczny ? Zniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa kręgosłupa. Obniżenie i odwodnienie krążka międzykręgowego L5-S1. Centralno-lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego L5-S1 wpuklająca się w obręb kanału kręgowego na 5mm, uciska worek opony twardej i lewy korzeń nerwowy S1 w zwężonym znacznie zachyłku bocznym. Pozostałe krążki międzykręgowe bez wypuklin. Szerokość otworów międzykręgowych prawidłowa. Stożek rdzenia prawidłowy

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie wiem dokładnie jaki są Pana dolegliwości, jednakże początkowo zalecałbym ćwiczenia oraz wizyte u lekarza zlecajacego badania celem ustalenia strategii postepowania. Pozdrawiam

Wszystko zależy od Pana objawów. Z całą pewnością namawiam najpierw do ćwiczeń, do rehabilitacji indywidualnie dobranej a operacja to ostateczność. Proponuję znaleźć w swoim mieście fizjoterapeutę zajmującego się dolegliwościami kręgosłupa i udać się na wizytę.