Zniesiona lordoza, niestabilność więzadłowa na poziomie C3-C4
Wykonano mi MRI kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego (30 lat). Mam silne bóle, w tym drętwienie kończyn górnych i dolnych. Proszę o interpretację. Kręgosłup szyjny: zniesiona lordoza, niestabilność więzadłowa na poziomie C3-C4 (kręgozmyk przedni 1 st.) Na poziomie C4-C5 bulging krążka mk dotykający do worka oponowego, bez ucisku na .korzenie nerwowe.K/ lędźwiowy - lordoza spłycona. Bez przepuklin. Na poziomie L5-S1 obustronnie wzdłuż korzeni nerwowych S1 widoczne torbiele.S2 -trbiel pajęczynówki.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.