Zniesiona lordoza szyjna i dyskopatia

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące RTG. Mam 21 lat i choruję na osteoporozę, mam zniesioną lordozę szyjną i dyskopatię. W marcu miałam robione RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Po 2 miesiącach(maj) kolejny raz RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego. 2 tygodnie temu miałam RTG szyi. Niestety od kilku dni bóle szyi i kręgosłupa są strasznie nasilone, doszło dużo dolegliwości, żadne leki nie pomagają. Czy stanie się coś jeśli znów pójdę na RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powtórne badanie nie jest nie wskazane jednak warto zastanowić się czy warto wykonywać akurat takie badanie. Być może warto skonsultować się z ortopedą bądź neurochirurgiem oraz zastanowić się nad wykonaniem bardziej dokładnego badania obrazowego w związku ze zgłaszanymi dolegliwościami.