Zniesiona lordoza szyjna i interpretacja badania kręgosłupa

Proszę o interpretacje wynikw Zniesiona lordoza szyjna. Wytworzenie łagodnej kyfozy ze szczytem na C4. Wysokość trzonów krêgowych szyjnych prawidłowa.Dehydratacja bez obni¿enia wysokoœci krążków C3/C4 i C4/C5. Szerokopodstawna, obustronna wypuklina krążka C4/C5 wraz z zaostrzeniami na tylnych krawêdziach trzonów modeluję worek oponowy oraz brzuszne korzenie nerwowe w zachyłkach. Poza tym nie stwierdza siê cech dyskopatii szyjnej oraz ucisku krążków na worek oponowy i korzenie nerwowe.

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.