Zniesiona lordoza szyjna i obniżona wysokość i sygnał krążka międzykręgowego

Proszę o kon.-kob55 lat Załączam opis rez.mag.-Bad. kręg.szyj.wyk.w sek.SE i TSE uzys.obrazyT1,T2-zależne oraz z supre. tłusz. w płasz. poprze. i strzałk. Zniesi.lord.szyjna. .Obni. wysok. i sygna. krążk. mk C2-C6. Na pozi. C3-C4,C4-C5 cent. wypu. krąż. mk z impr. na worek opono. Na pozi. C5-C6 central-prawobo. wyp. krąż. mk z impre. na wor. opon,ze spłyc. praw.otw.mk.Na poz.C7-Th1,Th1-Th2cen.wyp.krąż.mk z impr.na wor.opon.Kanał krę.bez cech scen.Rdzeń szyj.o praw.syg.W trzo.C6,5.5mm naczyniak.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon