Zniesiona lordoza szyjna w pozycji leżącej pacjenta

Zniesiona lordoza szyjna w pozycji leżącej pacjenta Na poziomie C5-C6 widoczna jest szerokopodstawna tylna wypuklina krążka mk z lewostronną lateraliza i towarzyszącymi wyostrzeniami tylnymi wielkości 2mm uciskająca worek oponowy i zwężająca przestrzeń płynowa przedrdzeniową oraz w niewielkim stopniu oba zachyłki boczne z przewaga po stronie lewej bez ucisku korzeni nerwowych i rdzenia kręgowego. 1/2

Piotr Pilarski

Wynik opisuje dysopatie na poziomie C5-C6. Może to wywoływać ból karku ale także objawy ze strony układu nerwowego w obrębie kończyn górnych np zaburzenia czucia, bóle. Wskazana jest wizyta u neurochirurga który zadecyduje o konieczności operacji.

Pozdrawiam.