Znika okresu po odchudzaniu

Witam. Mam 14 lat. Zaczęłam się odchudzać na początku września 2009r., na początku odchudzania miałam ok.173cm wzrostu i 57kg wagi. Uznałam, że to za dużo i w ten sposób spadłam do ok.47kg. Teraz jem już normalnie, bo wiem, że bardzo źle zrobiłam i doprowadziłam siebie do takiego stanu. Jednak moim wielkim problemem jest zanik miesiączki, chcę wrócić do wagi sprzed odchudzania i robię wszystko żeby osiągnąć ten cel, jednak miesiączki nadal nie ma ;( Minęło już ok. 4 miesiące odkąd zanikła i nie pojawia się. Mama mówiła, że zapisze mnie do ginekologa i dostane jakieś leki hormonalne, ale słyszałam, że po nich strasznie się tyje i dzieją się jakieś inne, dziwne rzeczy. Co robić? Pomocy! Obecna moja waga to 51kg, 173 wzrost.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Powinnaś pójść za radą mamy i wybrać się do lekarza. Zanik miesiączki jest spowodowany Twoim niewłaściwym odżywianiem i nadmiernym spadkiem masy ciała. Leki, które zapisze lekarz nie powinny spowodować przyrostu masy ciała. Warto się wybrać do specjalisty chociażby po to, aby posłuchać rad i zaleceń dzięki, którym powrócisz do zdrowia, a Twoja miesiączka znów się pojawi.

Pozdrawiam.