Zniknięcie zwierzęcia a zachowanie dziecka

Pytanie odnośnie psychologi dziecięcej. Moje 3letnie dziecko nie zauważyło zniknięcia psa, który towarzyszył córce od urodzenia (pies był stary, schorowany i został uśpiony). Córka nie zadaje żadnych pytań, zachowuje się jakby pies był w domu i spał (bo kiedy tak było takie samo zachowanie, wiedziała że pies był ale nie wołała, nie zwracała uwagi na śpiącego psa poprostu). Nie wiem o co chodzi.

Witam. Nie jest w tym nic niepokojącego. Najwidoczniej Pani córka przyzwyczaiła się do tego, że nie ma psa. Jak Pani zauważyła kiedy pies żył to i tak był dla córki nieobecny: "nie zwracała uwagi na śpiącego psa poprostu". Córka jest za mała aby zrozumieć co stało się z psem, natomiast w jej rozumieniu mógł zasnąć i jest, ale w innym miejscu.

Warto zapytać córeczkę o jej emocje i uczucia związane ze zmianą. Być może córeczka sama się boi zapytać, albo ujawnić uczucia. Być może nie wie lub nie zauważa. Jednak- ważne, by miała Pani pewność, co jest realną przyczyną. Wówczas będzie miała Pani możliwość rozwiania albo swoich albo córeczki wątpliwości i obaw lub tez podjęcia działań rehabilitacyjnych (w razie konieczności).