Znowu mam myśli samobójcze, a nie mam nawet z kim porozmawiać. Gdzie szukać pomocy?

Witam. Piszę po raz kolejny na tym portalu w sprawie mojej choroby/mojego bytu. Jakieś 2 miesiące temu wylądowałem w szpitalu po próbie samobójczej.. Niestety (albo stety) po przedawkowaniu poczułem, że muszę przeżyć…

W szpitalu byłem 10 dni. Poczułem straszną potrzebę życia. Dostałem dużego kopa do działania. Do dnia dzisiejszego. Od kilku dni znowu pojawiły się myśli samobójcze. Takie coś, że np. nie dam rady, nic wielkiego, ciekawego się nie stanie. Bo w sumie przez ten czas nic się nie działo - miałem tylko złudne "marzenia". Były także fajne okresy w tym czasie, ale nic poza tym się nie zmienia. Niby po szpitalu miałem obiecywane, że trafię do dobrego psychologa. Ale nic z tego. Chodzę do psychologa co 2 tygodnie, a wizyta trwa 20 minut (na kasę chorych). Na początku było OK, bo było prywatnie. Teraz ten psycholog za każdym razem czegoś się czepia. Wcześniej chodziłem do kilku innych psychologów, ale poza pytaniami z ich strony nic sensownego się nie dowiedziałem.

Za każdym razem, jak w tym wypadku, po wyjściu od psychologa czułem się źle (prześladowanie). Biorę leki, które są bardzo drogie (ponad 150 zł). Nie wiem co zrobić w takim wypadku. Co raz częsciej mam myśli samobójcze. I czuję, że nie mam z kim na ten temat porozmawiać. Proszę o radę!

Witam!

Bardzo istotne, by był Pan pod stałą opieką psychiatryczną i przyjmował regularnie leki. Może się Pan postarać o zapomogę finansową w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pana miejscu zamieszkania. Jest wiele form takiej pomocy, należy zgłosić się do OPS i złożyć odpowiedni wniosek. Informacje szczegółowe uzyska Pan na miejscu.

Pomoc psychologiczną znajdzie Pan w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej oraz Centrach Wspomagania Rodziny. Zachęcam Pana do zapoznania się z ofertą takich ośrodków. Pomoc tam udzielana jest bezpłatna, a ludzie pracujący - kompetentni w udzielaniu pomocy. Może Pan także spróbować pomocy grup wsparcia. Będzie Pan mógł uzyskać wsparcie, podzielić się swoimi problemami i przeżyciami oraz znaleźć zrozumienie.

Ważne, żeby dobrał Pan odpowiednią grupę wsparcia, wtedy uzyska Pan odpowiednie wsparcie. Jeżeli nie ma Pan możliwości porozmawiania o swoich problemach, to może Pan zadzwonić do telefonu zaufania. Są darmowe linie dla osób w kryzysie emocjonalnym, gdzie uzyska Pan zarówno wsparcie i zrozumienie, jak i będzie Pan mógł poznać nowe spojrzenie na swoją sprawę i propozycje rozwiązania problemów.

Jest też wiele grup tematycznych w internecie, gdzie ludzie o podobnych problemach dzielą się swoimi doświadczeniami. Z takiej formy znalezienia zrozumienia dla siebie mógłby Pan korzystać, tak jak z telefonu zaufania, we własnym domu, zawsze, kiedy będzie Pan czuł taką potrzebę. Jeśli chce Pan coś zmienić w swoim życiu, to polecam skorzystanie z wymienionych możliwości. Może Pan znaleźć odpowiednią dla siebie formę i poprawić swoją sytuację.

Pozdrawiam