Znużenie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

Witam. Przyjmuję od tygodnia leki na nadciśnienie: 2 razy dziennie Captopril 25mg oraz 1 raz dziennie Amlopin 10mg. Leki utrzymują mi ciśnienie na poziomie 130-140/70-75, puls 70-80. Moim problemem jest to, że bardzo chce mi się po nich spać, jestem znużona i oczy dosłownie same mi się zamykają. Czy to normalne? Może to wynik narazie krótkotrwałego leczenia? a może zle dobrane dawki? Mam 65 lat i nadwagę.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

wiele osób ma takie objawy przy nowych lekach - proszę na wizycie kontrolnej zgłosić objawy lekarzowi być może będzie potrzebna zmiana leku.

Pozdrawiam