Żołądek podatny na insuflację powietrza i sprawnej motoryce

Proszę o wytłumaczenie badania gastroskopii. Przełyk bzm. Linia Z połozona na górnej granicy fałdów żoładkowych, regularna. Wpust ogladany na wprost i w inwersji szczelny. Żołądek podatny na insuflację powietrza i sprawnej motoryce. Błona śluzowa sklepienia i trzonu prawidłowa, w antrum widoczne grudki pępkowate - pobrano wycinki do badania hist-pat. Odźwiernik, opuszka i dalsza częśc dwunastnicy - bzm. Test urazowy - wynik dodatni po 10`.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, aby prawidłowo zinterpretować wynik badania istotne są wskazania do jego wykonania. Endoskopista znalazł w dolnej części żołądka zmiany,z których pobrał wycinki. Badanie wykazało także, że jest Pani zakażone bakterią Helicobacter pylori. Proszę zgłosić się do lekarza, który zleci odpowiednie leki. Pozdrawiam.