Żołądek podatny na insuflację z rozlanymi zmianami zapalnymi

Gastroskopia Przełyk makroskopowo prawidłowy. Endoskopowe cechy niewydolności wpustu. Żołądek podatny na insuflację, z rozlanymi zmianami zapalnymi. W antrum widoczne rozlane zmiany grudkowe - wyc. Opuszka dwunastnicy zmieniona zapalnie. Proksymalna zaopuszkowa część dwunastnicy makroskopowo prawidłowa. Test ureazowy - wynik negatywny.Wynik badania histop. w wycinkach błona śluzowa żołądka z naciekiem zapalnym przewlekłym / /, rozrostem dołeczkowym/ /, włókniakiem/ / i przekrwieniem/ /.

Aleksander Ropielewski

Wyniki opisują przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka wymagający leczenia dietetycznego oraz farmakologicznego. W celu ustalenia szczegółów leczenia prosze skontaktować się z lekarzem.